podcast inspiracje

Wenecja i Kochanek bez stałego adresu. Rozmowa z Barbarą i Romanem Sosnowskimi. Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E12

Magda Miśka-Jackowska

Wenecja, miłość i literatura najwyższej próby – duet znakomitych italianistów opowiada o Kochanku bez stałego adresu Fruttera i Lucentiniego.

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z wydawnictwem Noir sur Blanc,  które opublikowało książkę Carla Fruttera i Franca Lucentiniego pt. Kochanek bez stałego adresu.

Posłuchaj naszych opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszamy Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

 

 

Gościmy dzisiaj małżeństwo italianistów: Barbarę i Romana Sosnowskich. Opowiedzą nam oni o książce Kochanek bez stałego adresu autorstwa włoskiego duetu Carlo Fruttero & Franco Lucentini, która ukazała się właśnie w tłumaczeniu Barbary Sosnowskiej. Kim byli ci dwaj uznani pisarze, w Polsce praktycznie nieznani? Czy o miłości i o Wenecji da się mówić, nie popadając w banał? Czy kryminał może stać się klasycznym dziełem literatury pięknej? Jak odbyć podróż śladami bohaterów Kochanka bez stałego adresu? O tym wszystkim państwo Sosnowscy opowiadają z typową dla siebie pasją: do literatury, do Włoch i do piękna słowa, i zachęcają do lektury książki, która pokazuje Wenecję w zupełnie niespodziewany sposób. Nawet, jeśli wydaje nam się, że tożsamość tego miasta odkryliśmy już dawno, dawno temu.

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Scenariusz i konsultacja merytoryczna: Julia Wollner
Produkcja: Michał Woźniak

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie tutaj:
🔹  Marta Snoch: Oblicza Wenecji w literaturze

🔹  Karolina Janowska: 15 ciekawostek o Wenecji