podcast

Ach, zapach! Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E5

Julia Wollner

Jak pachnie Morze Śródziemne? Zastanawiamy się nad tym z Katarzyną Białousz i Anną Budyńską, autorkami książki Ach, zapach!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

Czym pachną śródziemnomorskie algi, gdy zaczynają swój miłosny taniec? Czy można pokochać zapachy brzydkie? Dlaczego Schopenhauer twierdził, że powonienie to zmysł pamięci? O tym wszystkim, a także o wielu innych aromatycznych kwestiach, rozmawiamy z Katarzyną Białousz i Anną Budyńską, autorkami książki Ach, zapach! Wspólnie zastanawiamy się także, co ma woń do tożsamości, które zapachy Śródziemnomorza należałoby zachować dla potomnych oraz ile romantyzmu kryje się w siarczku dymetylu.

Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:
🔹 zapachy: KLIK