podcast inspiracje

Ferrara – nowoczesne miasto. Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E2

Julia Wollner

Renesansowa Ferrara zachwyca nowoczesnością.

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z regionem Emilia-Romania.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

 

Renesansowi architekci rozplanowali ją tak, aby wygodnie żyło się w niej nawet za 500 lat. Ma szerokie ulice, mnóstwo zieleni, otwarte przestrzenie pozwalające na zaczerpnięcie oddechu. Tworzyli w niej wielcy literaci i studiowali genialni uczeni, a jej bramy otwarte były na różne kultury i tradycje. Władający nią książęta za żony brali sobie niezależne i postępowe kobiety, ale w jej dziejach nie brakowało też skandali i wielkich namiętności. Zapraszamy do Ferrary – najnowocześniejszego ze starych włoskich miast!

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z regionem Emilia-Romania:
🇮🇹 visiter.it/podcast-pl
🇮🇹 facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL

Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:
?Beata Zatońska: Lukrecja Borgia