podcast inspiracje

Rimini Felliniego. Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S02E16

Julia Wollner

Prawie każdy film Federica Felliniego inspirowany był Rimini. Wyrusz z nami we włoską podróż!

Materiał stworzony w ramach płatnej współpracy z regionem Emilia-Romania.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Od kina Fulgor, gdzie podziwiał pierwsze w swoim życiu filmy, po Grand Hotel, w którym podglądał życie pięknych i bogatych – w tym odcinku podcastu zabierzemy Was na niezwykły spacer po Rimini Federica Felliniego. Wspólnie zwiedzimy fascynujące muzeum poświęcone reżyserowi, przyjrzymy się barwnym muralom w Borgo San Giuliano i zapatrzymy w morze. Towarzyszyć będą nam wspaniali goście: Marco Leonetti – dyrektor Muzeum Felliniego, Elena Zanni – dyrektorka kina Fulgor, Claudio Angiulli – dyrektor Grand Hotelu oraz historyk sztuki Michela Cesarini.

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z regionem Emilia-Romania:
🇮🇹 visiter.it/podcast-pl
🇮🇹 facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL


Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Lektor: Łukasz Talik
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

? Beata Zatońska: Fellini i baśniowy świat Gambettoli
?Izabela Frankowska: Z historią w tle. Zabytkowe hotele w krajach śródziemnomorskich