podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E09: Grecja na własną rękę

Julia Wollner

Tomasz Kozłowski z "Greckimi Drogami" opowiada o Grecji innej, niż ta w folderach all inclusive.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Jak zwiedzać Grecję samodzielnie, także poza sezonem? Co może nas zaskoczyć podczas takiej podróży? Jak nie zderzać się z grecką rzeczywistością, tylko dać się zaprosić do współuczestniczenia w niej? Oto niektóre z kwestii, które w przebogatej rozmowie przybliża znawca i miłośnik Grecji Tomasz Kozłowski. Z audycji dowiecie się też, czy w Helladzie istnieją miejsca, do których jechać nie warto, co zobaczyć w mniej popularnych regionach, takich jak Tracja, Epir czy Tesalia, oraz jak zaplanować podróż, aby nie tylko oglądać, ale przede wszystkim PRZEŻYWAĆ.

Prowadzenie: Julia Wollner
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

🔹 Tomasz Kozłowski: Kamienne domy Lesbos

🔹 Tomasz Kozłowski: Saloniki: domy i historie

🔹 Tomasz Kozłowski: Muzyczna przyjaźń między Grecją a Włochami

🔹 Julia Wollner: Przy garncarskim kole na Krecie

🔹 Ariadna Lewańska: Nieśmiertelny wybrał Kretę

🔹  Agnieszka Jasińska: O Żydach w Salonikach

🔹 Karolina Janowska: Egejska Odyseja. Cyklady