artykuły

Daj się uwieść Śródziemnomorzu! Rusza przedsprzedaż Lente#02

Redakcja

W wakacyjnej edycji "Lente" cieszymy się gorącym latem, dopieszczamy zmysły, ale także – a może przede wszystkim – szukamy nowego spojrzenia na grzejący się w słońcu świat. Takie jest bowiem pierwotne znaczenie łacińskiego terminu "seductio": pokazywać inną drogę, odmienną perspektywę.

Morze Śródziemne uwodzi od wieków, uwodzi każdego. Jednym jawi się jako miraż wiecznej szczęśliwości, Arkadia, kraina rozkoszy; innym przypomina, że można inaczej – wolniej, pełniej, intensywniej.

W wakacyjnej edycji “Lente” łączymy obie te perspektywy; cieszymy się gorącym latem, dopieszczamy zmysły, ale także – przede wszystkim! – szukamy nowego spojrzenia na grzejący się w słońcu świat. Takie właśnie jest bowiem pierwotne znaczenie łacińskiego terminu seductio: pokazywać inną drogę, odmienną perspektywę.

lente cover02

Począwszy od uwodzicielskiej (bo bez wątpienia zachęcającej do lektury!) okładki autorstwa Daniela Horowitza, artysty, którego prace zdobiły tytułowe strony czasopism takich, jak “New York Times” czy “Time Magazine”, aż po końcowe refleksje i chwilę zadumy, na 136 stronach naszego albumu będziemy kusić i wabić – do osobistego odkrywania Śródziemnomorza. Odbędziemy podróż na malowniczą wyspę Capri, poznamy dzieje portugalskiej Sintry, uważanej za jeden z najpiękniejszych zakątków Europy, a na wyspie miłości, Cyprze, oddamy się wakacyjnemu leniuchowaniu z… całą rodziną. Damy się oczarować pełnym pasji tancerzom flamenco i tajemniczemu andaluzyjskiemu duchowi duende, a następnie poznamy życiorys miłośnika Grecji, Patricka Leigh Fermora – pisarza i podróżnika, uważanego powszechnie za pierwowzór  Jamesa Bonda. Przyjrzymy się też losom licznych partnerek Pabla Picassa, opowiemy historię muz włoskiego i hiszpańskiego designu i spotkamy z jednym z najsłynniejszych miłośników Mare Nostrum – kapitanem Cousteau. Powróciwszy z zakątków Południa w zacisze własnego domu, przyrządzimy znakomite, aromatyczne napoje chłodzące, nierzadko mające moc afrodyzjaku; nozdrza czarować będziemy śródziemnomorskimi perfumami o wielowiekowej historii, a chwilę wytchnienia podarujemy sobie w gorącym i wilgotnym tureckim hamamie, rozważając rolę, jaką pełnił w kulturze starożytnej owoc nad owoce – jabłko. (więcej o tej edycji albumu: tutaj)

Paczka 02
Ponadto, także tym razem, chcąc zapewnić Wam możliwość doświadczenia Śródziemnomorza wszystkimi zmysłami, proponujemy zakup naszego kwartalnika wraz z towarzyszącą mu Paczką Lente. Przewiązane karminową wstążką pudełko zawiera w sobie wybrane przez nas śródziemnomorskie produkty-niespodzianki, inspirowane artykułami z albumu Lente#02. Jakie? Oto kilka podpowiedzi…

Nie wyobrażamy sobie letniego wypoczynku bez dobrej lektury – ciekawej książki nie mogło więc zabraknąć w naszej wakacyjnej paczce. Podpowiemy tylko, że autorem powieści jest wybitny współczesny pisarz, a sama książka zdobyła kilka lat temu najbardziej prestiżową włoską nagrodę literacką.

lektura

Miłośnicy pięknych przedmiotów uradują się barwnym, południowym akcentem do wykorzystania w domu, a smakosze ucieszą z aromatycznego, odświeżającego smakołyku inspirowanego bliskowschodnią częścią Śródziemnomorza.

rozana

Ciało dopieści egipski specyfik do pielęgnacji urody, a wewnętrzne dziecko w każdym z nas uszczęśliwi papierowa, wakacyjna niespodzianka w stylu slow

perfuma2

 

Co więcej, pierwsze 30 osób, które zamówi Paczkę Lente#02, otrzyma od nas upominek – naturalny krem do rąk ufundowany przez firmę Erbario Toscano i ich polskiego dystrybutora – Aromaty Toskanii.

erbario


Nie czekaj – już dzisiaj daj się uwieść magii Południa!

Zarówno magazyn, jak i Paczkę Lente zakupić można w naszym sklepie; wystarczy kliknąć tutaj.