podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. Odcinek 9: Boże Narodzenie nad Morzem Śródziemnym

Julia Wollner

Święta Bożego Narodzenia nad Morzem Śródziemnym to niezwykłe tradycje, przepisy, rytuały i spotkania. W świetle odradzającego się Słońca.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

Zapraszam Cię do mojego śródziemnomorskiego domu! Usiądź wygodnie na mojej kanapie, rozgość się, poczęstuj jednym z dań kuchni śródziemnomorskiej, które dla nas przygotowałam. Poszukaj inspiracji i czuj się jak u siebie. Wyrusz w wyjątkową podcastową podróż!

 

Sezon “Dom” kończymy opowieścią o Bożym Narodzeniu, jego urokach, tradycjach, smakach, ale przede wszystkim znaczeniu, wielorako z domem związanym. Jak spędzają święta mieszkańcy Włoch, Hiszpanii i Grecji? Co w grudniu dzieje się w Izraelu – miejscu, w którym wszystko się zaczęło? Poznaj z nami zimowe Śródziemnomorze, w którym przede wszystkim celebruje się Światło.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

Julia Wollner: Omnia mea mecum porto
Monika Utnik-Strugała: Boże Narodzenie we Włoszech
Małgorzata Członkowska-Naumiuk: La ‘Ndocciata
Redakcja: Boże Narodzenie w Hiszpanii
Karolina Janowska: Boże Narodzenie w Grecji
Karolina Mints: Chanuka

 

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Kolejny odcinek pojawi się w styczniu 2023 roku.

Miłego słuchania!