podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. Odcinek 2: Dom – O językach

Julia Wollner

W rodzinie takiej jak moja o miłości rozmawiamy po włosku, o wydatkach po hebrajsku, przeklinamy zaś... oczywiście po łacinie!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

Zapraszam Cię do mojego śródziemnomorskiego domu! Usiądź wygodnie na mojej kanapie, rozgość się, poczęstuj jednym z dań kuchni śródziemnomorskiej, które dla nas przygotowałam. Poszukaj inspiracji i czuj się jak u siebie. Wyrusz w wyjątkową podcastową podróż!

W drugim odcinku podcastu rozmawiamy… o rozmawianiu. Jak wygląda ono w rodzinie wielokulturowej? Czym jest relatywizm językowy i czy język może wpływać na nasze postrzeganie świata? Dlaczego, gdy mąż mówi o mnie “szafa”, odbieram to jako komplement? Jakich włoskich słów najbardziej brakuje mi w polskim i jak to możliwe, że Izraelczycy używają dziś języka sprzed tysięcy lat? Dyskutujemy także o znaczeniu imion, ulubionych słowach oraz o tym, co wspólnego mają ze sobą moja córka Roma oraz Luciano Pavarotti.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszam Cię serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

⚓ Julia Wollner:  Między językiem a sercem

⚓ Łukasz Kaluzny: Eliezer Ben Jehuda. Rzecz o wskrzeszeniu języka hebrajskiego 

⚓ Małgorzata Członkowska-Naumiuk: Łacina przywracana do życia

⚓ Jarosław Mikołajewski: Język Śródziemnomorza 

Nagranie i tym razem przygotowałam wraz z przyjaciółką, dziennikarką radiową i podcasterką Magdą Miśką-Jackowską (Score&the City). Produkcją zajął się Michał Woźniak.

Kolejny odcinek pojawi się za 2 tygodnie. Porozmawiamy wówczas o śródziemnomorskiej dekoracji wnętrz.

Miłego słuchania!