podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E06: Wielkanoc jest podróżą

Julia Wollner

Rozpoczynamy wędrówkę ku wiośnie, życiu, odrodzeniu.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Wiosenne śródziemnomorskie święta od najdawniejszych czasów łączy motyw podróży. Od wizyty w zaświatach, która stała się udziałem licznych bogiń i antycznych bohaterów, po Zmartwychwstanie, od którego zaczyna się apostolska wędrówka mająca na celu głoszenie Dobrej Nowiny. Żydowska Pascha upamiętnia wyjście Izraelitów z Egiptu i początek tułaczki do Ziemi Obiecanej, a włoski zwyczaj gite fuori porta (wycieczki za mury miasta) zdaje się nawiązywać do  nowotestamentowego marszu ku Emmaus. O tych i wielu innych wędrówkach opowiadam w najnowszym, wielkanocnym odcinku podcastu. Mikrofon jak zawsze dzierży Magda Miśka-Jackowska – obie, z całego serca, życzymy Wam wesołych świąt!

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

 

🔹Julia Wollner: O marcu i Marsie

🔹Julia Wollner: O zawilcach i ogródkach Adonisa

🔹 Julia Wollner: O wychodzeniu z Egiptu

🔹Uri Wollner: Pesachowe porządki

🔹Julia Wollner: O narcyzach