kultura podróże styl życia

Włochy – 20 radiowych opowieści

Redakcja

Gdyby zapytać Polaków o ich ulubiony kraj, większość wskazałaby Włochy. Italię widzimy jako raj na ziemi, słoneczną ojczyznę dolce vita. O pięknie jej dwudziestu regionów, o mało znanych zakątkach, tajemnicach i ciekawostkach, a także o sprawach trudniejszych, opowiada Julia Wollner w radiowym cyklu na antenie RMF Classic.

Wielu z nas widzi Włochy jako istną Arkadię: kraj wiecznego słońca, pysznego jedzenia, wspaniałych zabytków i uśmiechniętych ludzi. O tym pięknie w 20 odsłonach – tyle bowiem regionów liczy sobie Republika Włoska – opowiada Julia Wollner, redaktor naczelna “Lente”, na antenie radia RMF Classic.

W poszczególnych odcinkach usłyszeć można jednak nie tylko cukierkowe historie, a ogrom ciekawostek, którymi dzieli się Wollner w swoich rozmowach z Magdaleną Miśką-Jackowską, zaskoczy niejednego słuchacza.

Włochy to nie tylko ciągłe słońce i dolce far niente. Fot. Tolga Kilinc / Unsplash
Włochy to nie tylko ciągłe słońce i dolce far niente. Fot. Tolga Kilinc / Unsplash

Który region uważany jest za ziemię światła i co ma do tego Pitagoras? Gdzie najgłośniej biją dzwony, a gdzie znajdziemy najwięcej symboli nadziei? Gdzie na śniadanie jada się lody, a która okolica ma szczególne związki z wampirami? Czego wreszcie uczy nas dzisiaj Sycylia, czym jest zmiana, jak Włosi potrafią kochać życie w obliczu trudności? Tego wszystkiego dowiedziecie się z audycji “Włoskie lato w RMF Classic”.

Zapis poszczególnych audycji dostępny jest tutaj.

Miłego słuchania!

Zdjęcie główne: Vincent Versluis / Unsplash