artykuły styl życia zapachy

Agua de Colonia Nenuco. Tak pachnie mały człowiek

Magdalena Maciejewska

Marka Nenuco powstała w Hiszpanii pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku i od tej pory większość hiszpańskich dzieci, a zwłaszcza dziewczynek, bawi się ich lalkami. Ale to nie wszystko! Od tego czasu gros maluchów w kraju (i całkiem sporo dorosłych) pachnie świeżą i delikatną wodą kolońską Agua de Colonia Nenuco.

Recepturę kosmetyku opracowano z myślą o wrażliwej skórze bobasa, a aromaty dobrano tak, by nie drażniły małego noska — to przede wszystkim radosne, orzeźwiające cytrusy zmieszane z subtelną wonią mydła. Choć dla wielu rodziców najpiękniejszy zapach świata to naturalny zapach skóry ich dziecka, w gorące dni hiszpańskiego lata zmieniają się priorytety. Wygrywa higiena i komfort berbecia, który dzięki pachnącej pielęgnacji dłużej pozostaje świeży jak zaraz po kąpieli.

Agua de Colonia Nenuco ma jeszcze wiele innych zastosowań. Tatusiowie (i nie tylko) używają jej jako wody po goleniu. Pachną nią dziecięce ubranka i beciki, ale też ubrania i pościel dorosłych. Czuć ją pośród ręczników i unosi się nad posadzkami, bo niektóre rodziny dodają parę kropel do wiaderka z wodą do mycia podłóg. Zapach spodobał się tak bardzo, że AirWick we współpracy z Nenuco wypuścił na rynek serię odświeżaczy powietrza — i do domu, i do samochodu.

Cytrynowy aromat tej wody kolońskiej ma jeszcze jedną zaletę: nie lubią go komary, zatem woda kolońska Nenuco w pewnym stopniu chroni też przed ich nieprzyjemnym ukąszeniami i swędzącymi bąblami, które pozostawiają na skórze. Popularna Agua de Colonia wpisuje się więc doskonale w hiszpańską kulturę późnych kolacji poza domem — ucztowania do nocy z bliskimi na świeżym powietrzu przy pełnych półmiskach i butelce wyśmienitego wina.