podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. Odcinek 4: Dom – Wychowanie do życia w rodzinie (śródziemnomorskiej)

Julia Wollner

Śródziemnomorska rodzina wielodzietna – sprawdź, czy to pomysł dla Ciebie!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

Zapraszam Cię do mojego śródziemnomorskiego domu! Usiądź wygodnie na mojej kanapie, rozgość się, poczęstuj jednym z dań kuchni śródziemnomorskiej, które dla nas przygotowałam. Poszukaj inspiracji i czuj się jak u siebie. Wyrusz w wyjątkową podcastową podróż!

W czwartym odcinku podcastu rozprawiamy o wychowaniu dzieci. Sama mam ich troje, więc jest o czym rozmawiać! Jak podchodzi się do maluchów we Włoszech, a jak w Izraelu? Co zaskoczyło mnie, gdy w ciąży wybrałam się do Rzymu, i co dziwi Polaków obserwujących rodziny izraelskie? Co Włosi wieszają przy kołysce i czym karmią swoje brzdące? Dlaczego jako mama małych pół Izraelek naprawdę z trudem znajduję czas na pracę? Magda Miśka-Jackowska pyta mnie też o rodzinne rytuały w naszym polsko-śródziemnomorskim domostwie, o celebrację świąt osadzonych w różnych religijnych tradycjach oraz o to, jaki biznes nie wyszedł w Polsce mojemu przedsiębiorczemu mężowi.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

⚓  Julia Wollner: Włoska mamma to ja

⚓ Julia Wollner: Rodzina i dzieci. Garść ciekawostek o Izraelu

⚓ Karolina Mints: Przeciążony Izrael

⚓ Julia Wollner: Jak zmieniają się wzorce męskości na świecie?

⚓ Julia Wollner: Mama włoska, mama izraelska

⚓ Uri Wollner: Śniadanie po izraelsku

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Kolejny odcinek pojawi się za 2 tygodnie. Porozmawiamy wówczas o znaczeniu stołu w śródziemnomorskim domu.

Miłego słuchania!