podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E12: Cesarzowa Sisi i Morze Śródziemne (cz. 2)

Julia Wollner

Mówiła, że życie na statku jest piękniejsze niż na jakimkolwiek brzegu. Oto Sisi – największa podróżniczka wśród koronowanych głów.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Zapraszamy Was dziś do wspólnych śródziemnomorskich wojaży z Elżbietą Bawarską: od Wenecji po Triest, od Neapolu po Rzym, od Troi po Korfu, Gibraltar i Lazurowe Wybrzeże. Towarzysząc cesarzowej w odkrywaniu siebie i świata, dowiemy się także, co fascynowało ją w postaci Achillesa, dlaczego Korfu od zawsze związane jest z poszukiwaniem domu, jaka jest śródziemnomorska symbolika jej ukochanego kwiatu – fiołka i dlaczego suknie noszone przez nią na Korfu ozdobione są haftowanym wizerunkiem delfina.

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

? Julia Wollner: Nie tylko pięta. Ciekawostki o Achillesie
🔹 Julia Trzcińska-Biskupska: Kraj Greków, którego szuka moja dusza
🔹 Karolina Janowska: Łagodność greckich świątyń
🔹 Anna Cirocka: Safona. O kobiecym zachwycie