podcast inspiracje

Taormina. Szukając muzyki nad Morzem Śródziemnym. Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E3

Julia Wollner

Najpiękniejszy amfiteatr na świecie i jego nieoczywista historia. Zabieramy Was na Sycylię!

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z KinoMaestro.pl – dystrybutorem koncertu Davida Garretta ICONIC.
Sprawdź, gdzie obejrzeć koncert:
🎞️ https://kinomaestro.pl/gramy/garretticonic/#seanse

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

Taormina, znana z koncertów w niezwykłej przestrzeni tamtejszego Teatro Greco, stała się dla nas pretekstem do opowieści o tożsamości miejsc, ich przeobrażeniach i fascynującej historii. Muzycy koncertują w Taorminie od połowy lat 50-tych, ale oczywiście ślady obecności sztuki w tym miejscu są dużo starsze i sięgają III wieku p.n.e.! Jak Morze Śródziemne uczyło nas czerpania przyjemności dla ducha? Dlaczego mówi się o Sycylii, że jest buziakiem od Boga? Skąd się wzięły amfiteatry? I czy Włosi najbardziej kochają muzykowanie w plenerze?

 

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z KinoMaestro.pl – dystrybutorem koncertu Davida Garretta ICONIC.
Sprawdź, gdzie obejrzeć koncert: 🎞️ https://kinomaestro.pl/gramy/garretticonic/#seanse

 

Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:
🔹 różni autorzy: Sycylia