podcast

Włosi – życie to teatr. Spotkanie z Maciejem Brzozowskim. Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E7

Julia Wollner

Czy Włosi cały czas grają? Sprawdzimy to, odwiedzając największy teatr świata, Italię, po której oprowadzi nas Maciej Brzozowski.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

Spotykamy się dziś z Maćkiem Brzozowskim – italianistą, tłumaczem i publicystą, znawcą Włoch i autorem książki Włosi. Życie to teatr. Rozmawiamy o tym, jacy są Włosi. Dlaczego tak bardzo nas fascynują? Co oznaczają słynne słowa Massima D’Azeglia: Stworzyliśmy Włochy, teraz musimy stworzyć Włochów? Czy Włochy to tylko pojęcie geograficzne? Gdzie przebiega granica między włoską naturalnością a teatrem? Zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się ulubionej nacji wielu Polaków.

Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w tym odcinku podcastu, zapraszamy serdecznie do wysłuchania 20 audycji Julii Wollner i Magdy Miśki-Jackowskiej poświęconych wszystkim włoskim regionom. Emitowało je radio RMF Classic. Dostępne są tutaj.