artykuły

“Lente” pełne światła – w listopadzie taniej!

Redakcja

Gdy za oknem listopadowa ciemność i chłód, przenieś się z nami do regionu zanurzonego w świetle. Poczytaj o Costa de la Luz, odwiedź wyspę Heliosa – Rodos i gorący Izrael. Poznaj tajemnice świetlistej Wenecji i historie genialnych włoskich designerów. Zawitaj z nami do portugalskiej Lizbony i włoskiego Lecce. Delektuj się ciepłą historią śródziemnomorskich świec, w kuchni przyrządź zimowe specjały... W tym miesiącu swój egzemplarz możesz kupić taniej!

KUP TERAZ TANIEJ! KLIKNIJ TUTAJ:
LENTE O ŚWIETLE

Twoja zimowa porcja Morza Śródziemnego w niższej cenie!

Rozpoczął się miesiąc, który wielu z nas uważa za najmniej przyjemny w roku. Właśnie teraz zabieramy Cię więc w podróż do rejonu świata, który ukochał sobie piękno i radość życia, który dał wspaniały początek całej naszej cywilizacji, a jednocześnie potrafi cieszyć się tym, co małe – codziennością i prostymi gestami. Zachwycające cechy śródziemnomorskiego krajobrazu – tak kulturowego, jak i rozumianego dosłownie, w sensie geograficznym – zanurzone są w jasnym, intensywnym i zawsze obecnym świetle. Świetle, które jest także synonimem życia, ducha, mądrości i inspiracji.

2coverlente04

 

“Lente” pełne światła w cenie 45 PLN zamiast 60 PLN – tylko tutaj, tylko do końca listopada!


W proponowanej przez nas edycji „Lente” wyruszamy na poszukiwanie Światła – najważniejszego rzeczownika w naszym osobistym słowniku
.

Na 136 stronach naszego pięknie wydanego albumu zabierzemy Cię w podróż w stronę słońca. Spacerować będziemy brzegiem morza na Costa de la Luz, czyli hiszpańskim Wybrzeżu Światła, odwiedzimy pachnącą różami wyspę Heliosa – Rodos, a całą rodzinę porwiemy na radosną wycieczkę do grudniowego Izraela. Swoje szklane tajemnice odkryje przed nami Serenissima, czyli świetlista Wenecja, a następnie dowiemy się, jak w starożytnej Grecji niesiony był kaganek oświaty. Przyjrzymy się losom “poety Morza Egejskiego”, Odisseasa Elitisa; opowiemy historię wybitnych włoskich operatorów filmowych i pokażemy, jak genialni włoscy designerzy ujarzmili światło. Zawitamy też do wypełnionych słońcem miast: portugalskiej Lizbony i włoskiego Lecce. Odwiedzimy strzeliste, hiszpańskie katedry, wśród fal szukać będziemy blasku słynnej aleksandryjskiej latarni, zaś w domowym zaciszu delektować będziemy się pełną ciepła historią śródziemnomorskich świec. W kuchni przyrządzimy wspólnie zimowe specjały, w tym śródziemnomorskie świąteczne ciasta, a ciesząc się ich smakiem, błądzić będziemy po oliwnych gajach naszego ukochanego regionu (więcej o tej edycji albumu: tutaj).

Serdecznie zapraszamy do lektury!