podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. Odcinek 7: Czas na prezenty!

Julia Wollner

Śródziemnomorska tradycja obdarowywania i nasze oryginalne pomysły na najpiękniejsze prezenty: na mikołajki, pod choinkę, na święta. Drugiego takiego prezentownika nigdzie nie znajdziesz!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

Zapraszam Cię do mojego śródziemnomorskiego domu! Usiądź wygodnie na mojej kanapie, rozgość się, poczęstuj jednym z dań kuchni śródziemnomorskiej, które dla nas przygotowałam. Poszukaj inspiracji i czuj się jak u siebie. Wyrusz w wyjątkową podcastową podróż!

 

Czy prezenty to wynalazek śródziemnomorski? W jaki sposób Morze Śródziemne uczy nas, by celebrować wdzięczność? Przy jakich okazjach podarunki ofiarowali sobie starożytni mieszkańcy Południa, a przy jakich robią to dzisiaj? Kiedy prezentów oczekują dzieci we Włoszech, Grecji czy Izraelu? O tym wszystkim rozprawiamy w najnowszym odcinku podcastu śródziemnomorskiego “Lente”. A że odcinek ten ma charakter specjalny, ja i Magda Miśka-Jackowska dzielimy się także naszymi pomysłami na najpiękniejsze śródziemnomorskie podarki, które doskonale sprawdzą się w nadchodzącym świątecznym czasie. Gwarantujemy, że w równym stopniu uradują Was, dających, jak i szczęśliwych obdarowanych. Każdy z nich wypełniony jest po brzegi symboliką i mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszamy do poznania jedynego takiego prezentownika w sieci!

Materiał audio zawiera lokowanie produktów. Partnerami prezentownika są:
Olivera, ul. Poznańska 23 w Warszawie
Via Aroma
Wydawnictwo Poznańskie
Wydawnictwo MANDO
sklep śródziemnomorski “Lente”

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

?Płomień świecy (Olga Bialer-Young)
https://lente-magazyn.com/plomien-swiecy/

?Chanuka. Z czym to się je? (Karolina Mints)
https://lente-magazyn.com/chanuka-z-czym-to-sie-je/

?Drzewko oliwne w domu (Julia Wollner)
https://lente-magazyn.com/drzewko-oliwne-w-domu/

?Panpepato (Karolina Wiercigroch)
https://lente-magazyn.com/panpepato/

 

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Kolejny odcinek pojawi się wyjątkowo już za tydzień!

Miłego słuchania!