artykuły książki podróże inspiracje styl życia lente znaczy powoli

Wakacje przez cały rok – zatrzymaj radość podróżowania na dłużej!

Julia Wollner

Podróże nie muszą być jedynie przerywnikiem szarej codzienności – mogą stać się wspaniałą inspiracją do zmian i do nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. W moim e-booku znajdziesz szereg pomysłów na to, jak czuć się dobrze tu i teraz, oraz jak przenieść śródziemnomorską radość życia do własnego domu. Zacznij już dziś!

Przyszedł wreszcie moment, kiedy coraz częściej pozwalamy sobie na krótsze i dłuższe podróże: długie weekendy, urlopy, niebawem wakacje. Większość z nas czeka na nie cały rok, a kilka dni spędzonych w ukochanych śródziemnomorskich krajach jest najpiękniejszą nagrodą za trud oczekiwania.

Niestety, to, co dobre, trwa zwykle zbyt krótko. Po wolnym weekendzie czeka nas zwyczajny biurowy poniedziałek, a po urlopie na słonecznych greckich wyspach – deszczowa aura w Poznaniu czy Krakowie.

Jestem jednak przekonana, że wakacje nie muszą być jedynie przerywnikiem szarej codzienności – mogą stać się wspaniałą inspiracją do zmian, do nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Na 30 stronach mojego e-booka, do lektury którego serdecznie Cię namawiam, dzielę się szeregiem pomysłów na to, jak czuć się dobrze tu i teraz, oraz jak przenieść śródziemnomorską radość życia do własnego domu. Mój tekst opatrzony został obszernym komentarzem psycholożki Joanny Tarasiewicz–Krajewskiej.

W e-booku znajdziesz m.in.:
– ćwiczenia z uważności, zachęcające do świadomego przeżywania teraźniejszości
– moją osobistą historię i opowieść o tym, jak mój śródziemnomorski mąż nauczył mnie czynić z każdego dnia małe święto
– śródziemnomorskie wspomnienia o znajomych, którzy umiejętność cieszenia się chwilą mają we krwi
– praktyczne rozwiązania, które warto wypróbować: coś dla ducha, coś dla ciała, coś dla wszystkich!

Mam nadzieję, że mój krótki poradnik sprawi, że powrót z wojaży przestanie oznaczać dla Ciebie powrót do monotonii i nieciekawych codziennych obowiązków. Mnie się udało – spróbuj i Ty!

Zamów swój e-book tutaj za jedyne 9.99 PLN!

 

Obejrzyj wideo, w którym opowiadam o e-booku:

https://www.facebook.com/lentemagazyn/videos/vb.975942635781281/1490795157629357/?type=2&theater&notif_t=feedback_reaction_generic&notif_id=1494323337998604

 

Kiedy mowa jest o podróżowaniu, wakacjach i zwiedzaniu świata, przed oczami stają nam zwykle te same obrazy: pakowanie walizek, składanie map, opracowywanie tras i rosnąca ekscytacja. Rzadko, nie wiedzieć czemu, nasze myśli skupiają się na powrotach z wojaży, a przecież są one nieodłączną częścią tego samego procesu. Z różnych względów może nawet ważniejszą, bo, jako moment porządkujący doświadczenie, budują pomost między podróżą odbytą a tymi, które jeszcze przed nami. Powrót jest też tym etapem podróżowania, który charakteryzuje się zdecydowanie wyższym poziomem kontroli: o ile nie mamy pełnego wpływu na to, co zdarzy nam się podczas odwiedzania nowych zakątków świata, o tyle możemy samodzielnie zdecydować, jak na nabyte wspomnienia, wiedzę i emocje spoglądać będziemy z perspektywy czasu.
W notatkach, które trzymasz właśnie przed oczami, postanowiłam podzielić się swoimi obserwacjami na temat wakacyjnych powrotów. Znajdziesz tu garść refleksji, ale przede wszystkim praktycznych porad i podpowiedzi. Spisałam je nie dlatego, że uważam się za specjalistę w temacie, choć podróżuję bardzo dużo i często, wiele czytam i analizuję, ale raczej po to, aby zainicjować wymianę pomysłów na to, jak moment – który dla większości z nas jest niestety trudny i mało przyjemny – zamienić w coś pozytywnego i radosnego. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, że koniec wakacji będzie od dzisiaj chwilą wzbogacającą i na swój sposób wyczekiwaną, bo oznaczającą możliwość odbycia kolejnej, fascynującej podróży: do uważniejszego życia.
 (ze wstępu)

Nie czekaj!
E-book Wakacje przez cały rok zakupić możesz tutaj za jedyne 9.99 PLN.