artykuły kultura książki

Zwierzęta lekarze i Zwierzęta architekci. Nowe książki dla dzieci od wydawnictwa Esteri

Julia Wollner

Najmłodsza członkini naszej ekipy, Tullia Wollner, powraca z kolejnym video! Tym razem przedstawi Wam dwie nowe książki o zwierzakach, które bardzo jej się spodobały. Koniecznie zapoznajcie się z nimi i Wy!

Tullia nie zdecydowała jeszcze, kim będzie, gdy dorośnie. Do niedawna myślałam, że najchętniej robiłaby karierę baletnicy i reżysera lub producenta filmowego. Ostatnio wyjawiła mi jednak, że ma lepszy plan: przejmie ode mnie – cytuję! – imperium “Lente”, stworzy czasopismo i linię produktów Baby-Lente, a przy tym, na pełen etat, będzie nieść pomoc chorym zwierzakom w pewnej żoliborskiej lecznicy. Spytałam, jak zamierza połączyć dziennikarstwo z prowadzeniem biznesu i odpowiedzialną pracą lekarza weterynarii. Nie zająknęła się nawet! – Mamo, to wszystko zależy od tego, czy możesz zaufać podwładnym i przekazać im obowiązki. W “Lente” intensywnie popracuję rok, nauczę wszystkiego zaufanego menadżera, a potem będę już tylko leczyć zwierzaki. I to za darmo, bo z miłości do nich. Pieniądze będę miała z Baby-Lente! Teraz jest wielka moda na wszystko, co dotyczy małych dzieci, więc na pewno odniosę sukces finansowy.

W dalszym ciągu nie wiem, co z czasem na pisanie i redagowanie tekstów, ale jestem przekonana, że moja rezolutna córka znajdzie jakieś rozwiązanie!

W obliczu powyższego, to znaczy planowanej pracy ze zwierzętami łączonej z redakcyjną, szczególnie drogie są Tullii niebanalne książki dotyczące szeroko pojętej zoologii. Ostatnio zachwyciła ją propozycja wydawnictwa Esteri. Przyklasnęłam tej lekturze z radością: mądre książeczki powstałe przy udziale hiszpańskich autorów, z uroczymi ilustracjami i masą ciekawostek, uczą i bawią. Jednym słowem, doskonale wpisują się w Tulliową koncepcję Baby-Lente! Oto, jak w kolejnym wyprodukowanym przez siebie filmiku opowiada o nich sama zainteresowana. Uwaga: koniecznie obejrzyjcie materiał do końca – to niepowtarzalna okazja, by poznać naszą psinę o dźwięcznym imieniu Nuszki (tak, tak, inspiracją były nóżki w galarecie).

Obie prezentowane książki dostępne są w sklepie internetowym wydawcy. Przyłączam się do mojej córki i serdecznie polecam Wam lekturę!

PS. Och, chyba zrozumiałam… Teksty dla “Lente” dalej pisać będę głównie ja. Tullia zdecydowanie woli produkować filmy.

Angie Trius, Mark Doran, Julio Antonio Blasco, Zwierzęta lekarze, tłum. A. Czujkowska i A. Kruszewicz, red. A. Kruszewicz, Esteri, Wrocław 2017

Julio Antonio Blasco, Daniel Nassar, Zwierzęta architekci, tłum. A. Czujkowska i A. Kruszewicz, red. A. Kruszewicz, Esteri, Wrocław 2017