artykuły kultura książki styl życia lente znaczy powoli

Kawa, Rzym i dobre słowo (a na deser konkurs)

Redakcja

W minioną sobotę miałyśmy przyjemność spędzić odrobinę czasu z pewną nietuzinkową osobą. W Warszawie zawitał bowiem Diego Galdino, rzymski pisarz-barista, z którym nasza ekipa spotkała się, by porozmawiać, by razem napić się dobrej, porannej kawy, ale także... zdobyć autografy dla Was!

W minioną sobotę miałyśmy przyjemność spędzić odrobinę czasu z pewną nietuzinkową osobą. W Warszawie zawitał bowiem Diego Galdino, rzymski pisarz-barista, z którym nasza ekipa spotkała się, by porozmawiać, ale także po to, by razem pocieszyć się dobrą, poranną kawą. Z tego też względu umówiłyśmy się z Diegiem w Cophi na Hożej – lokalu prowadzonym w centrum Warszawy przez Uri Wollnera, męża Julii.

Diego Galdino jest autorem popularnych powieści, w tym wydanych w Polsce przez Dom Wydawniczy Rebis Pierwszej kawy o poranku oraz Zadbam o to, żeby cię nie stracić, a także najnowszej: Żeby miłość miała Twoje oczy. Są to lekkie, romantyczne historie, których akcja rozgrywa się w malowniczej scenerii włoskich miast i miasteczek. I choć książki te czyta się z przyjemnością, to sam autor jest dla nas chyba jeszcze ciekawszy…

pierwsza kawa o poranku

Ten niezwykle skromny i serdeczny rzymianin mógłby powiem stanowić ilustrację do hasła “lente”Jest uroczą, bezpretensjonalną osobą, łączącą ciężką pracę dnia codziennego – prowadzenie baru przy ruchliwej i głośnej ulicy – z dążeniem do realizacji marzeń i pasji, jaką jest pisanie. Daleko mu do zmanierowanej gwiazdy, na jakie kreują się często popularni autorzy bestsellerów; blisko natomiast do prawdziwego życia, tego, na które składają się kłopoty i zmartwienia, ale także radosna celebracja codzienności.

O tym wszystkim gawędziłyśmy z Diego przy filiżance kawy, a zapis naszej rozmowy ukaże się drukiem w jesiennym wydaniu magazynu-albumu “Lente”.

Diego Galdino

Już teraz zapraszamy Was jednak do udziału w konkursie z nagrodami, które ufundował Dom Wydawniczy Rebis. Mamy dla Was aż 10 egzemplarzy najnowszej książki Diega Żeby miłość miała Twoje oczy z podpisem autora oraz 10 egzemplarzy jego debiutanckiej powieści pt. Pierwsza kawa o poranku.

Jak dać sobie szansę na wygraną? Wystarczy polubić niniejszy wpis, a następnie zostawić w komentarzu pod nim rozwinięcie myśli Lente znaczy dla mnie… Nagrodzimy pierwsze 20 komentarzy spełniających ten warunek.

Szczegółowy regulamin zabawy znajdziecie tutaj: Regulamin konkursu “Kawa, Rzym i dobre słowo”.

Miłej zabawy!

Uwaga: Komentarze wymagają zatwierdzenia przez administratora strony, prosimy więc o cierpliwość – aktualizacji dokonywać będziemy co kilka godzin.