podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E02: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Julia Wollner

Podróż do Rzymu to suma wszystkich innych podróży. Dla każdego taka, na jaką sobie zasłużył.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

O Rzymie pisali najwięksi – Goethe, Stendhal, Byron i Herbert – więc ja już pisać nie będę. Pogadać i powspominać – to jednak co innego! W rozmowie z Magdą Miśką-Jackowską przyglądam się więc dzisiaj Wiecznemu Miastu – temu mojemu i temu z kart książek. Jaki jest dzisiejszy Rzym i z jakimi boryka się problemami? Dlaczego wizyta w Rzymie jest podróżą par excellence i czy jest nią także dla tych, którzy w Wiecznym Mieście czują się jak w domu?

W najnowszym odcinku wyjawiam także, czego uczą mnie wybrane zakamarki włoskiej stolicy oraz jakie adresy odwiedzam przy okazji każdej wizyty w tym najpiękniejszym – choć nie najłatwiejszym! – miejscu na Ziemi.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

? Julia Wollner: Rzym. Sprawdzone adresy
? Julia Wollner: Pięć miejsc w Rzymie, w których odrodzenie nie jest hasłem z książek
? Julia Wollner: Joanna Ugniewska, Podróżować, pisać
? Julia Wollner: Adam Wodnicki, Lekcja łaciny
? Julia Wollner: Piotr Kępiński, Szczury z via Veneto
?Karolina Janowska: O Kleopatrze
?Julia Wollner: Villa Sciarra
?Julia Wollner: Wyprawa do Chatki Wróżek

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Kolejny odcinek pojawi się za dwa tygodnie.

Miłego słuchania!