podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E10: Andaluzja, mi amor!

Julia Wollner

Południowa Hiszpania to moja wielka miłość. Teraz w Andaluzji zakochasz się i Ty!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Co kocham w Andaluzji, najcieplejszym i najbardziej słonecznym regionie Hiszpanii? Oczywiście wielokulturowość, antyczną historię, niezwykle różnorodne zabytki i muzykę rozbrzmiewającą na ulicach. W rozmowie z Magdą Miśką-Jackowską opowiadam także o duchu duende, który przesyca andaluzyjską kulturę i bez którego nie mogłoby istnieć flamenco; o intensywnych kolorach tej ziemi oraz o wszechobecnym, cudownie pachnącym kwiecie pomarańczy, który zdaje się przynosić szczęście tutejszym mieszkańcom.

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

🔹 Karolina Janowska: Al-Andalus

🔹 Julia Wollner: 4 pueblos blancos, które warto odwiedzić

🔹 Julia Wollner: Adam Wodnicki, Duende

🔹 Olga Bialer-Young: Flamenco

🔹 Julia Wollner: O kwiecie pomarańczy

🔹 Julia Wollner: Nerja

🔹 Julia Wollner: Mój Kadyks

🔹 Redakcja: Ronda i El Tajo