artykuły podróże sprawdzone adresy styl życia kuchnia

Najlepsze lody w Tel Awiwie

Julia Wollner

Włoscy właściciele i izraelska pasja nie mogą dać efektu innego, niż doskonały. Od dłuższego czasu na lody w Tel Awiwie wędruję tylko tam.

 Nie jestem wielką entuzjastką lodowych przysmaków. Nie zrozumcie mnie źle – z przyjemnością zamawiam czasem rożek w upalny dzień, ale nie jest tak, że dla ulubionych smaków pielgrzymować będę na drugi koniec miasta. W Izraelu dla ochłody najchętniej funduję sobie moją ukochaną mrożoną kawę, a na lody idę zwykle tam, gdzie ciągną mnie moje dzieci.

Jest w Tel Awiwie tylko jeden adres, pod który jestem rzeczywiście w stanie maszerować po to, aby spałaszować lody o konkretnym smaku. Może dlatego, że lokal prowadzą właściciele z włoskimi korzeniami, a może dlatego, że za każdym razem zadziwiają mnie nowymi pomysłami. Miejsce to nazywa się Arte Italian Ice Cream i znajduje się w samym centrum izraelskiej metropolii, niepodal Carmel Market, przy Nachlat Binyamin 11. Miejscowi mówią na nie Glideria Arte (glida to po hebrajsku lody).


Lody sprzedawane w Arte są dziełem Stefanii Sissi Pagani oraz Marca Camorali, którzy rzemiosła uczyli się w najlepszych laboratoriach w Toskanii i na Sycylii. Do produkcji swoich smakowitych deserów używają tylko najlepszych składników; nie znajdziecie w nich chemicznych emulgatorów ani barwników. Są za to świeże owoce, bakalie i… dużo pasji. Be’te-avon!

Glideria Arte, Nachlat Binyamin 11, Tel Awiw, tel. +972 3-524-0006