podcast

Podcast o Rzymie, znowu! Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej S03E8

Julia Wollner

Rzym: pogoda, atrakcje, muzea. To powie Wam Google. Ja opowiem Wam o tożsamości współczesnego Wiecznego Miasta, o "nowych" starożytnych odkryciach i o miejscach, w których dopieszczam swoje podniebienie.

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W trzecim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej refleksji nad kwestią TOŻSAMOŚCI. W jaki sposób widzą siebie mieszkańcy Śródziemnomorza, co ich łączy, a co dzieli? W jaki sposób odczuwają i wyrażają swoją odrębność, jakie historie opowiadają na swój temat? Poznaj je bliżej w naszym podcaście!

O Rzymie powiedziano już wszystko, a jednak, po raz kolejny, zapraszamy Was do rozmowy o nim. Co to znaczy być rzymianinem? W jaki sposób Rzym dotknięty jest procesem gentryfikacji? Co ma Rzym do pałaców, a co do groteski? Z tego odcinka podcastu dowiesz się również, jakie jest znaczenie nazwy “Rzym”, jaki mało znany szlak odkryłam tam ostatnio, dokąd udać się po najwspanialsze rzymskie smaki oraz jakie skarby mogą skrywać się w piwnicach tamtejszych banków.

Prowadzenie i montaż: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w podcaście, zapraszamy serdecznie tutaj:
🔹 Julia Wollner: La Panella. Rzymskie śniadanie
🔹 podcast: Podróże w czasie
🔹 podcast: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
🔹 Pilar Fogliati: Dialetti romani