artykuły

W stronę słońca. Rusza przedsprzedaż Lente#04

Redakcja

Gdy za oknem ciemność i chłód, przenieś się z nami do rejonu świata, który zanurzony jest w jasnym, intensywnym i zawsze obecnym świetle. Świetle, które jest synonimem życia, ducha, mądrości i inspiracji.

Gdy za oknem ciemność i chłód, przenieś się z nami do rejonu świata, który jak mało kto ukochał sobie piękno i radość życia, który dał wspaniały początek całej naszej cywilizacji, a jednocześnie potrafi cieszyć się tym, co małe – codziennością i prostymi gestami. Zachwycające cechy śródziemnomorskiego krajobrazu – tak kulturowego, jak i rozumianego dosłownie, w sensie geograficznym – zanurzone są w jasnym, intensywnym i zawsze obecnym świetle. Świetle, które jest także synonimem życia, ducha, mądrości i inspiracji.

2coverlente04

W zimowej edycji „Lente” wyruszamy na poszukiwanie Światła – najważniejszego rzeczownika w naszym osobistym słowniku.

Na 136 stronach naszego pięknie wydanego albumu zabierzemy Cię w podróż w stronę słońca. Spacerować będziemy brzegiem morza na Costa de la Luz, czyli hiszpańskim Wybrzeżu Światła, odwiedzimy pachnącą różami wyspę Heliosa – Rodos, a całą rodzinę porwiemy na radosną wycieczkę do grudniowego Izraela. Swoje szklane tajemnice odkryje przed nami Serenissima, czyli świetlista Wenecja, a następnie dowiemy się, jak w starożytnej Grecji niesiony był kaganek oświaty. Przyjrzymy się losom “poety Morza Egejskiego”, Odisseasa Elitisa; opowiemy historię wybitnych włoskich operatorów filmowych i pokażemy, jak genialni włoscy designerzy ujarzmili światło. Zawitamy też do wypełnionych słońcem miast: portugalskiej Lizbony i włoskiego Lecce. Odwiedzimy strzeliste, hiszpańskie katedry, wśród fal szukać będziemy blasku słynnej aleksandryjskiej latarni, zaś w domowym zaciszu delektować będziemy się pełną ciepła historią śródziemnomorskich świec. W kuchni przyrządzimy wspólnie zimowe specjały, w tym śródziemnomorskie świąteczne ciasta, a ciesząc się ich smakiem, błądzić będziemy po oliwnych gajach naszego ukochanego regionu (więcej o tej edycji albumu: tutaj).


Trudno wyobrazić sobie grudzień bez dreszczyku emocji, jaki towarzyszy odwijaniu szeleszczącej bibułki.
Także i tym razem zapewniamy Ci więc możliwość doświadczenia Śródziemnomorza wszystkimi zmysłami, proponując zakup naszego kwartalnika wraz z towarzyszącą mu Paczką Lente. Zawarte w nim niespodzianki będą idealnym dopełnieniem lektury, ale i pięknym świątecznym prezentem – zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. Znajdziesz wśród nich cudeńka opisane poniżej.

– Spożywczy delikates, który sprawi, że każde danie nabierze wyrafinowanego smaku. Jego aromat pozwoli przenieść się do hiszpańskiej Andaluzji,wprost na Costa de la Luz i w okolice Kadyksu. To tam, przed wiekami, Maurowie przywieźli z daleka wielki sekret: wiedzę o procesie destylacji.

box1

– Piękny, zaprojektowany przez nas element wystroju sypialni, które przypomni, że każdego ranka, kiedy wstaje słońce, warto skupić się na wpuszczeniu do swojego życia Światła, nie zaś stresu i pośpiechu.

box3

– Coś dla ducha i coś dla ciała w jednym: naturalny produkt cieszący śródziemnomorskim aromatem, naturalnymi składnikami, kojącym blaskiem i odrobiną ciepła, stworzony we współpracy z rodzinną polską firmą.

box4

– Papierowy drobiazg, który bardzo przyda się podczas świątecznych przygotowań do rodzinnych celebracji
, a jednocześnie przywoła radość płynącą z rozmowy w śródziemnomorskich językach.

box2
 

Co więcej, pierwsze 100 osób, które zamówi Paczkę Lente#04, otrzyma od nas upominek – zestaw próbek luksusowych kosmetyków różanych ufundowany przez firmę Valcena i ich polskiego dystrybutora – Roseco. Pozwolą one zadbać o urodę podczas wypełnionych krzątaniną przedświątecznych dni. Niezwykły aromat, jaki zawdzięczają najbardziej cenionemu gatunkowi śródziemnomorskiej róży, rosa damascena, zachwyci nawet najbardziej wybredne panie, a substancje czynne zawarte w kosmetykach, w tym witamina C, sprawią, że cera nabierze prawdziwego blasku.

 

valcena

Nie czekaj – zaproś śródziemnomorskie Światło do swojego domu!
Zarówno magazyn, jak i Paczkę Lente zakupić można w naszym sklepie.
Zapraszamy także do zakupów naszych zestawów świątecznych, dostępnych tutaj.