artykuły styl życia

Bari we Włoszech: na stacjach kolejowych pojawiają się niezwykłe dystrybutory

Redakcja

Trudno o bardziej codzienną scenę niż ta, która rozgrywa się nieustannie w każdym większym mieście: podróżni wyglądający autubusu czy pociągu nerwowo zerkają na zegarek bądź umilają sobie czekanie przeglądaniem telefonu. Włosi postanowili zaproponować im inne rozwiązanie...

W apulijskim mieście Bari zainaugurowano kilka dni temu działalność niezwykłych maszyn, których zadaniem jest uprzyjemnić oczekiwanie na pociąg podróżnym korzystającym z usług dworca głównego, czyli Stazione Centrale. Od 29 stycznia mogą oni podejść do jednego ze ściennych dystrybutorów, które, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, bezpłatnie drukują niedługą, ale interesującą lekturę. Wśród zasobów urządzenia noszącego nazwę TYT – Take Your Time znajdują się opowiadania stworzone przez licznych pisarzy z różnych krajów, podzielone na 5 kategorii: dla młodzieży, przygodowe, romantyczne, humorystyczne i poezja/teatr.

Zrzut ekranu ze strony Barinedita.it
Zrzut ekranu ze strony Barinedita.it

Władze miasta planują rozszerzenie projektu na inne obiekty użyteczności publicznej, takie jak urzędy i lotniska. Celem przedsięwzięcia jest zachęta do powrotu do tradycyjnej lektury niewymagającej użycia telefonu komórkowego.

 

Źródło: barinedita.it