podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E08: Leat leat. Galilea w rytmie slow

Julia Wollner

Powolne życie w Izraelu? Tylko w Galilei!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

W ramach naszej podcastowej wyprawy na Południe, tym razem pojedziemy na… Północ! Czeka na nas północny dystrykt Izraela, a przede wszystkim słynna historyczna kraina: Galilea. To właśnie tutaj Izraelczycy przyjeżdżają, by ładować akumulatory, spędzać czas na łonie przyrody, podziwiać piękne krajobrazy i zapominać o istnieniu zegarków. Opowiem Wam, jak żyje się w domach bez zamków w drzwiach, wśród kumkania żab, w cieniu oliwnych drzew, pogryzając słodki chlebek świętojański i słuchając muzyki granej dla… beczek z dojrzewającym winem. Na deser zaś dowiecie się, gdzie podaje się najlepszy falafel na świecie.

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

🔹 Julia Wollner: Knafeh, po polsku kunafa

🔹 Karolina Wiercigroch: Przepis na knafeh

🔹 Tomasz Skowronek: Akka. Małe miasto, wielka historia

🔹 Julia Wollner:  Wodospad Banias

🔹 Julia Wollner: Piotruś Pan

🔹 Beata Zatońska: Kibuce w Izraelu

🔹 Julia Wollner: O malwie

🔹 Julia Wollner: O drzewie daktylowym

🔹 Julia Wollner: O opuncji figowej

🔹 Julia Wollner: Wino, pagórki i śpiew

🔹 Julia Wollner: Dolina Hula