podcast

Lente – podcast o kulturze śródziemnomorskiej. S02E07: Podróżuj za muzyką!

Julia Wollner

Nie tylko łagodzi obyczaje. Muzyka przenosi!

Posłuchaj moich opowieści o Morzu Śródziemnym – teraz na Spotify, Youtube, Apple, Google i innych popularnych platformach podcastowych oraz bezpośrednio tutaj, na stronie magazynu “Lente”.

W drugim sezonie podcastu zapraszam Cię do wspólnej wędrówki po śródziemnomorskich szlakach, bowiem tematem roku jest PODRÓŻ. Przygotuj plecak, włóż wygodne buty – i nie zapomnij słuchawek!

Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie – mawiał Platon. W tym odcinku fundujemy Wam najtańszą, najskuteczniejszą i – nie ma wątpliwości – jedną z najpiękniejszych możliwych podróży. Podróż z muzyką. Ale może być to też podróż za muzyką i muzykami, jak wolicie! Zatem Ennio Morricone i jego rzymskie ścieżki, Nino Rota i oaza kompozytora Felliniego na samym dole włoskiego buta. Dowiecie się także, gdzie szukać śladów Giacomo Pucciniego, która hiszpańska sala koncertowa zbudowana została na wzór morskiej fali i jaki sposób na podróżowanie mają taksówkarze-melomani.

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska
Produkcja: Michał Woźniak

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kwestiach poruszonych w naszej rozmowie, zapraszamy serdecznie do lektury artykułów w magazynie “Lente”:

🔹 Julia Wollner: O lirze, żółwiach i delfinach
🔹 Julia Wollner: Uciekał za słońcem. Ludomir Michał Rogowski
🔹 Izabela Frankowska: Cisza, będzie śpiewane fado
🔹 Julia Wollner: Cinecittà
🔹 Julia Wollner: Rzym śladami Ennia Morricone
🔹 Magda Miśka-Jackowska: Ennio. Cały był muzyką
🔹 Hanna Walczak: Giacomo Puccini. Kobiety jego życia
🔹 Magdalena Giedrojć: Giuseppe Verdi. Leć, myśli, na skrzydłach złocistych